صفحه اصلي > خبرها > مراسم گرامیداشت روز ملی مهندسی اردبیل برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز ملی مهندسی اردبیل برگزار شد


1396-12-5,21:55. نويسنده: admin

مراسم گرامیداشت روز ملی مهندسی اردبیل برگزار شد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در مراسم گرامیداشت روز مهندس گفت: پیشرفت و توسعه هر کشور و جامعه ای، مدیون علم مهندسی است.
اردشیر آرش رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در جشن روز ملی مهندس که در محل نمایشگاه بین اللملی اردبیل برگزار شد با بیان اینکه در عالم هستی، بهترین مهندس خداوند است و مهندسی کار خدایی است اظهار کرد: پیشرفت و توسعه هر کشور و جامعه ای، مدیون علم مهندسی است ولی جایگاه و شان مهندسی در جامعه ما نیازمند ارتقای بیش از پیش است و هنوز به درستی این جایگاه نهادینه نشده است.
آرش با بیان اینکه تاریخ مهندسی به اندازه تاریخ بشری است گفت: مهندسی دانش انجام کارهایی است که ریشه در خلاقیت دارد و امکانات و رفاه بدون مهندسی قابل تصور نیست.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، مهندسان را تامین کننده آرامش و آسایش مردم عنوان کرد و افزود: جامعه مهندسی برخلاف فعالان دیگر حرفه ها، از اولین لحظه‌ کارشان با امضا یک برگ، همه مسئولیت‌ها و خطرات و بحران‌های احتمالی را بر عهده می‌گیرند.
آرش با بیان اینکه برای مهندسان بن بستی وجود ندارد گفت: این یک واقعیت است که مهندسان برای مشکلات یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت؛ آنها به همه چیز از زاویه علت و معلولی نگاه می‌کنند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اظهار کرد: مهندسان با آثارشان زنده‌اند و بر همین اساس جامعه مهندسی باید به کار و شغل خود افتخار کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اقدامات رفاهی انجام یافته توسط هیات مدیره سازمان را تشریح کرد و افزود: اقدامات رفاهی مناسبی توسط هیات مدیره برای اعضای سازمان از جمله اقامت گاه مشهد مقدس و تسهیلات مناسب بانکی در نظر گرفته که به زودی در نشست های تخصصی سازمان بصورت مشروح به اطلاع همه خواهد رسید.
وی در پایان از همه شرکت کنندگان و مسئولان دستگاه های اجرایی حاضر در جشن تقدیر کرد.

مراسم گرامیداشت روز ملی مهندسی اردبیل برگزار شد

بهروز ندایی، معاون امور عمرانی استانداری اردبیل ضمن تبریک روز مهندس اظهار کرد: روز مهندس، در حقیقت یادآور تلاش و مجاهدت مهندسان سختکوش است که در کشورمان همسو با توسعه تمام جوامع آرزو و همتشان بر این است تا زمینه خوب عمران و آبادانی و پیشرفت و ترقی را در جامعه به شایستگی رقم بزنند.
وی به پیشرفت همه جانبه کشور در ابعاد مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: همه این موفقیت‌ها مدیون یک نگاه عالمانه و مدبرانه براساس الگوی موفق مهندسان است به طوری که ترقی و پیشرفت در علوم پزشکی را نیز مرهون مهندسانی هستیم که در ابعاد مختلف سعی کردند تا در علم پزشکی نیز زیرساخت و بستر لازم یک تحول جدی را رقم بزنند.
معاون امور عمرانی استاندار اردبیل کار مهندسی را بر پایه تفکر و منطق صحیح یادآور شد و گفت: در تمام جوامع بشری و کشورهای دنیا مبدا و مبنای تحول نگاه خردمندانه مهندسان به حوزه ساخت و ساز و بنای مستحکمی است که خود می‌تواند زمینه بهبود سیمای شهرها و روستاها را به خوبی رقم بزند.
ندائی کار مهندسی را مترادف با پیشرفت، عمران و آبادانی توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه در کار مهندسی الگوی ایجا مدل، طراحی، محاسبات، مجری ذیصلاح و نظارت مورد توجه قرار می‌گیرد چنین الگوی تعهدآوری را می‌توان در سایر عرصه‌ها حتی عرصه فرهنگ و هنر به خوبی اجرا کرده و به موفقیت بی‌نظیر دست یافت.
وی ادامه داد: در کنار همه این ویژگی‌ها و الگوی موفق تعهد لازمه کار در مسیر پیشرفت و توسعه است که به معنای واقعی می‌تواند حرکت شایسته و مناسبی را در توسعه و بالندگی به خوبی رقم بزند.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل با بیان اینکه اکثر نظام مهندسی‌‌های کشور در حوزه اجرا و عمل توانستند با اعضای کارآمد و باتجربه خود به نتایج قابل قبولی دست یابند، تصریح کرد: هر چند در حادثه زلزله سرپل ذهاب عده‌ای سعی کردند تا کار مهندسان را زیرسوال ببرند اما نقص کار را باید در حوزه دیگر جستجو کرد چرا که مهندسان با دقت و ظرافت و اهتمام به امر نظارت سعی میکنند تا بنایی را بسازند که در آن امنیت جانی و مالی مردم به خوبی حفظ شود.
در این مراسم ضمن برگزاری برنامه های شاد و متنوع از مهندسان عضو سازمان بااهدای لوح و هدیه تجلیل شد.

 

مراسم گرامیداشت روز ملی مهندسی اردبیل برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز ملی مهندسی اردبیل برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز ملی مهندسی اردبیل برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز ملی مهندسی اردبیل برگزار شد


بازگشت