صفحه اصلي > خبرها > تفاهم نامه ی همکاری پارک علم و فناوری و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل

تفاهم نامه ی همکاری پارک علم و فناوری و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل


1396-12-12,06:12. نويسنده: admin

این تفاهم نامه به منظور برقراری ارتباط سازمان یافته بین پارک علم و فناوری و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل و بهره گیری از امکانات و پتانسیل های هر یک از طرفین تفاهم نامه و نیز بهره مندی از تخصص های مختلف علمی، تحقیقاتی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه¬ای و امکانات بالقوه و بالفعل طرفین توسط سایر بخش های جامعه در جهت رفع مشکلات و توسعه پایدار و ایجاد همکاری های مشترک منعقد می گردد.
اردشیر آرش، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل، تبادل دانش و تجربیات طرفین تفاهم نامه همچنین ایجاد ارتباط موثر بین آنها و همکاری در پروژه های مطالعاتی، تحقیقاتی و آموزشی و ارتقای اخلاق حرفه اي اشخاص حقيقي و حقوقي در انجام فعاليت‌هاي تخصصي در صنعت ساختمان را از اهداف اصلی این تفاهم عنوان کرد.
وی گفت: براساس این تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در راستای برگزاری جلسات هم اندیشی و نشست های علمی مشترک، فراهم نمودن زمینه های ارتباط مستمر و موثرصاحبان سرمایه، فناوران، صنعت گران و متخصصان، فراهم نمودن زمینه صدور خدمات مهندسی با پارک علم و فناوری همکاری خواهد داشت.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل حمایت از صاحبان ایده در راستای کاربردی نمودن آنها، کمک به ایجاد، پرورش و بقاء فعالیت نوآورانه اعضای سازمان را از تعهدات اصلی سازمان یاد کرد.
وی همچنین همکاری برگزاری نمایشگاه، مسابقات، همایش‌ها، کارگاه‌های آموزشی، جلسات هم‌اندیشی و نشست‌های علمی مشترک در راستای توانمندسازی استعدادهای برتر و مخترعین استان و همکاری به منظور تأسیس مرکز رشد واحدهای فناوری صنعت ساختمان با ایجاد کمیته راهبردی مشترک را از دیگر تعهدات سازمان و پارک به یکدیگر نام برد.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان و ارایه تسهیلات کم بهره تا سقف 400میلیون تومانی به این شرکت ها را از مزایای تاسیس شرکت های دانش بنیان عنوان کرد و افزود: مقرر شده مسئولان پارک علم و فناوری با برگزاری کلاس های ویژه به اعضای سازمان، آموزشهای لازم را در زمینه نحوه ثبت شرکت دانش بنیان صنعت ساختمان و فعالیت در این حوزه را ارایه دهند.
اردشیر آرش، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل اظهار امیدواری کرد با عقد این تفاهم نامه، معرفی و شناساندن مزیت های شرکت های دانش بنیان موجبات اشتغال اعضای سازمان بیش از پیش فراهم گردد.


بازگشت