» » چهارمین گردهمایی مديران روابط عمومي استان ها برگزار شد
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 1785
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1393-05-28,20:28
1393-05-28,20:28

چهارمین گردهمایی مديران روابط عمومي استان ها برگزار شد

دسته بندی : خبرها

روابط عمومي شورای مرکزی: چهارمین جلسه گردهمایی مديران روابط عمومي استان ها در تهران با سخنراني رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان در ساختمان شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي ساختمان در تهران برگزار شد.
در این جلسه همچنین به منظور رشد و ارتقاء سطح اطلاع رسانی و ارتباطات مؤثر ، دوره آموزشی برای مدیران روابط عمومی استان ها در نظر گرفته شده بود که پس از پایان دوره گواهی آموزشی به آنها اعطاء گردید.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان در این گردهمایی گفت : روابط عمومی استان ها با روشن ساختن افکار عمومی ، مردم را برای اجرای قانون و ارتقای کیفی ساخت و ساز آگاه کنند.

مهندس ترکان با بیان این مطلب افزود: مهمترین نقش روابط عمومی در سازمان ها ایجاد ارتباط سالم و منطقی بین هسته مدیریت و محیط خارج از سازمان و مخاطبان است.

وی با اشاره به خط مشی سازمان که در هفدهمین اجلاس هیات عمومی در تیرماه به تصویب رسید، گفت: هدف اصلی تاسیس سازمان نظام مهندسی را تبیین می کند اما نمی توان همه این موارد را به یک مطالبه اجتماعی تبدیل کرد، لذا باید یک مورد را به جامعه معرفی کرده به صورت مطالبه درآوریم تا بقیه موارد نیز محقق شود.

رییس سارمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت : مسکن در ایران به عنوان یک پس انداز و پس از سال ها تلاش و کوشش و تجمیع سرمایه خانوار عنوان می شود ؛ حال اگر این خانه به جای اینکه 100 سال عمر کند 30 سال دوام داشته باشد ، این سرمایه های مردم است که به خطر می افتد.

وی اذعان داشت : لازم به ذکر است که در کشور ما از همان مصالحی استفاده می شود که در دیگر کشورها مورد استفاده است اما ساختمان های ایران تنها یک سوم متوسط جهانی عمر می کنند و این همان مطالبه ای است که مردم باید در خصوص آن آگاه شوند و سازمان نیز در برابر مطالبه مردم پاسخگو باشد. دفاع از حقوق بهره برداران از وظایف اصلی سازمان نظام مهندسی ساختمان است .
برای اولین بار منشور حرفه‌ای روابط عمومی سازمان های نظام مهندسی ساختمان در چهارمین گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها که در تاریخ 93/5/27برگزارشدتوسط مهندس اکبر ترکان رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان ارائه ومصوب گردید.
منشور حرفه‌ای روابط عمومی سازمان های نظام مهندسی ساختمان:
1 - صیانت از منافع عمومی و توسعه شفاف سازی
2 - توجه به حقوق بهره‌برداران صنعت ساختمان
3 - کمک به گسترش و ترویج اصول صحیح ساخت و ساز در جامعه
4 - معرفی مستمر فعالیت‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان و مهندسان عضو به مردم و مسئولین
5 - توجه به آموزش حرفه ای ، کلاسیک و دانشگاهی
6 - ایفای نقش سخنگویی و نمایندگی اجتماعی از جانب سازمان نظام مهندسی ساختمان و مهندسان عضو
7 - مبادله اطلاعات روابط عمومی سازمان های استانی برای هم ترازی اطلاعات
نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان در آغاز به کار چهارمین گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها با اشاره به جایگاه ویژه و حساس روابط عمومی در سازمان ، از اهتمام شورای مرکزی به ارتقا جایگاه و عملکرد این حوزه خبر داد.


در این جلسه رییس انجمن روابط عمومی ایران گفت : ویژگی یک روابط عمومی داشتن انرژی مثبت ، زیبایی و زیبانگری و شادابی است در غیر این صورت نمی توان به آن نام روابط عمومی اطلاق کرد.

دکتر غلامرضا کاظمی دینان با بیان اینکه در روابط عمومی باید بشاش بود تا سازمان با انگیزه عمل کرده و در برابر نگاه مخاطبان مثبت باشد ، افزود : در کشور ما مدیران به حوزه روابط عمومی اهمیت می دهند از این رو باید نگاه مثبت مدیران را به عنوان فرصتی برای توسعه روابط عمومی در سازمان تلقی کرد.

وی اظهار داشت : در سازمان نظام مهندسی ساختمان ، روابط عمومی ها باید به سوی ساخت و ساز سالم و بهبود شرایط در این حوزه بروند و جامعه را در خصوص معماری زیبا و ساختمان های مطلوب بی نیاز کنند چرا که ساختمان های زیبا هستند که روح شادابی و انگیزه مضاعف را به جامعه القا و زندگی را زیباتر می کنند.

وی در ادامه گفت : روابط عمومی پل ارتباطی مخاطب و جامعه با سازمان است از این رو می تواند برای مدیریت ، تصمیم سازی درست داشته باشد.

وی جایگاه روابط عمومی را در سازمان ها مطلوب دانست و گفت : توسعه و پیشرفت به عملکرد خود ما بر می گردد و اگر نتوانیم اطلاعات و آگاهی خود را در این زمینه به روز کنیم ممکن است این جایگاه متزلزل شود. روابط عمومی شغل مقدسی است و باید به آن اهمیت ویژه داد.

 

 

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تلگرام
اینستاگرام


دانلود اپلیکیشن اندرویدی

^