» » اتاق فکر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل آغاز به کار کرد
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 2058
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1398-09-22,07:11
1398-09-22,07:11

اتاق فکر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل آغاز به کار کرد

دسته بندی : خبرها

 

اتاق فکر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل آغاز به کار کرد

اتاق فکر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل آغاز به کار کرد

اتاق فکر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل آغاز به کار کرد

اتاق فکر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با حضور مدیران و معاونان دستگاه های اجرایی و دانشگاهی مرتبط با حوزه ی ساخت و ساز و باهدف هم اندیشی، ایده پردازی و تحقیق و پژوهش در زمینه اهداف مهندسی و تقویت و توسعه ی تعاملات سازمانی در محل نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد.

میرمحمدسیدهاشمی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل رشد روزافزون جامعه مهندسی را مورد اشاره قرارداد و گفت: در این مقطع از زمان که فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف به سازمان های نظام مهندسی جهت عضویت و اخذ پروانه اشتغال به کار حرفه ای ورود پیدا می کنند، مدیریت سازمان را با چالش هایی مواجه ساخته و در این مسیر وجود افرادی که دارای فکر بدیع و تازه بوده و بتوانند به مدیران سازمان ها یاری برسانند، امری مبرهن است.

سیدهاشمی گفت: تبیین مفهوم ظرفیت اشتغال بجای کلمه سهمیه که به اشتباه در سازمان های نظام مهندسی رایج گردیده از وظایف اصلی مدیریت سازمان می باشد و هر سازمانی بخواهد به موفقیت و مقبولیت دست یابد، باید در تغییر این دیدگاه گام های محکمی بردارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: استماع نظر اعضای سازمان در فضاهای حقیقی و مجازی در جهت ارایه خدمات مطلوب یک اصل می باشد و مدیریت سازمان همواره خود را موظف به پاسخگویی کرده است اما از این نکته هم نباید غافل بود که فضای نقد سازنده نباید به فضای نقد غیرمنصفانه و غیرمنطقی تبدیل شود.

وی افزود: به جرات می توان گفت که سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در سطح کشور از اولین سازمان هایی است که در زمینه شفافیت امور گام برداشته و برگزاری آنلاین جلسات هیات مدیره، درج ارجاعات روزانه در وب سایت سازمان و همچنین برگزاری نشست های بودجه ای قبل از برگزاری مجامع عمومی، موید این نکته است.

سیدهاشمی با اشاره به اهمیت تنظیم روابط زنجیره ی ساخت و ساز در ارتقای کیفیت، حفظ سرمایه های ملی و رضایتمندی مردم گفت: در زنجیره ی ساخت و ساز همه بخش ها و افراد موثر در ساخت و ساز از جمله مهندسان، تولیدکنندگان مصالح و کارگران باید تعهد مکتوب و مسئولیت حرفه ای داشته باشند، در غیراینصورت آسیب های موجود در این عرصه همواره ادامه خواهد داشت و موجب تضییع حقوق بهره برداران خواهد شد.

موسی کنعانپور، مدیرکل دفتر فنی،امور عمرانی، حمل ونقل وترافیک استانداری اردبیل ضمن تجلیل از تشکیل اتاق فکر سازمان گفت: اتاق فکر سازمان نظام مهندسی فارغ از مسائل تشکیلاتی باید موقعیتی مناسب برای گفتمان صنعت ساختمان باشد تا در فضایی کاملا صادقانه و در کنار همدیگر مسائل ساخت و ساز مورد بحث و گفت و گو قرار گیرد.

کنعانپور ادامه داد: تجمیع نظرات اعضای سازمان در زمینه های مختلف، رسیدگی بیشتر به مسائل رفاهی مهندسان و نظارت بیشتر به نحوه طراحی، نظارت و اجرای پروژه های ساختمانی بخصوص در شهرستان های استان باید مورد توجه مدیریت سازمان قرار گیرد.

وی گفت: باتوجه به ظرفیت عظیم جامعه مهندسی استان و دیدگاه مهندسی محور استانداری اردبیل، باید تلاش شود که سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل نقش موثر خود را در همه ی زمینه های مهندسی ایفا نماید.

در ادامه هریک از مدعوین درخصوص تنوع در کارهای مهندسی، برگزاری همایش های بزرگ مهندسی، هوشمندسازی ساختمان، اجرای صحیح قانون نظام مهندسی، توجه به سیما و منظر شهری، ورود نظام مهندسی در سیاست های کلان حوزه ی ساخت و ساز، تناسب تعرفه مهندسی با خدمات ارایه شده و دوری از روزمرگی و حرکت به سمت ایده آل بحث و گفت و گو کردند.

شایان ذکر است که در این نشست نمایندگان استانداری، اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری، سازمان فنی و حرفه ای، دانشگاه آزاد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پارک علم و فناوری حضور داشتند.

 

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تلگرام
اینستاگرام


دانلود اپلیکیشن اندرویدی

آرشیـو

^