» » نشست مشترک اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار اردبیل برگزار شد
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 1673
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1398-11-15,20:29
1398-11-15,20:29

نشست مشترک اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار اردبیل برگزار شد

دسته بندی : خبرها, اخبار مهم

نشست مشترک اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار اردبیل  برگزار شد

نشست مشترک اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار اردبیل  برگزار شد

نشست مشترک اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار اردبیل  برگزار شد

نشست مشترک اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار اردبیل  برگزار شد

نشست مشترک اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار اردبیل  برگزار شد

نشست مشترک اعضای هیات مدیره سازمان با استاندار اردبیل برگزار و برلزوم استفاده از ظرفیت جامعه ی مهندسی تاکید شد.

میرمحمدسیدهاشمی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل ضمن ارایه آماری از عملکرد هیات مدیره سازمان در دوره هشتم، استفاده از پتانسیل عظیم جامعه ی مهندسی را مورد تاکید قرار داد و افزود: جامعه مهندسی می تواند بعنوان بازوی قدرتمند فنی در حوزه ساخت و ساز استان برای دستگاه های اجرایی ایفای نقش نماید و در حفظ و حراست از بودجه های ملی و تضمین کیفیت ساخت و ساز اثربخش باشد.

 

سیدهاشمی با اشاره به صدور مجوز 80 میلیارد ریالی از سوی مجمع عمومی برای اولین بار در تاریخ سازمان گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با این مجوز می تواند ضمن احداث واحد بزرگ فرهنگی، رفاهی و ورزشی، زمینه اشتغال خیل عظیمی از اعضای سازمان را فراهم سازد و در این خصوص تسهیل شرایط واگذاری زمینی مطلوب و همچنین سایر مجوزهای لازم مورد درخواست سازمان می باشد.

 

وی همچنین با اشاره به لزوم اصلاح ماده 5 قانون بیمه های تامین اجتماعی کارگران، پیگیری نمایندگان استان و استاندار اردبیل از طریق وزارتخانه های مربوطه را ضروری و راهگشا خواند و افزود: با اصلاح این قانون و استفاده ی اعضای سازمان از مزیت های آن قطعا شاهد ارتقای شان مهندسی و ارتقای عزت نفس جامعه ی مهندسی خواهیم بود.

 

سیدهاشمی همچنین دربخش هایی از سخنان خود، حضور مدیریت سازمان در کمک به اجرای مطلوب طرح مسکن اجتماعی، برقراری منظم جلسات ماهیانه کمیته 4نفری شیوه نامه و تقویت بسترها و زیرساخت های مناسب اینترنتی از سوی شرکت مخابرات را در جهت ارایه خدمات سریع و با کیفیت به مردم استان خواستار شد.

 

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل نیز گفت: مدیریت استان اعتقاد ویژه ای به استفاده از ظرفیت جامعه ی مهندسی دارد و این ظرفیت فرصتی مناسب برای مدیران دستگاه های اجرایی می باشد.

 

بهنام جو افزود: نظام مهندسی بهترین و مناسب ترین محلی است که می تواند در آن اتفاقات خاص و مطلوبی ارایه شود و باید در همه زمینه های فنی و مهندسی نظرات مبتنی بر دانش ارایه نماید.

 

وی همچنین موضوع ترافیک شهری را بعنوان یکی از چالش های مدیریت استان یاد کرد گفت: باتوجه به مشکلات ترافیک شهری اردبیل موضوع استفاده از تراموا به یک ضرورت تبدیل شده و استانداری اردبیل پیگیر موضوع می باشد و باید در جلسات کارشناسی از حضور نظام مهندسی بهره کافی گرفته شود.

 

اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل نیز در این نشست در مورد زیباسازی شهری، کاهش بروکراسی های اداری، استفاده از نظرات مهندسان در طرح های گردشگری، تنظیم روابط و تعاملات دستگاه های اجرایی مرتبط با حوزه ی ساخت و ساز، ایجاد بانک اطلاعات عمومی از ظرفیت های استانی برای سرمایه گذاران، استفاده از کارگران دارای مهارت فنی، ارتقای کیفیت مصالح تولیدی، صدور خدمات مهندسی ، حل مشکلات مالیاتی اعضا، نمای شهری و استفاده از معماری ایرانی و اسلامی، حل مشکلات زیرساختی طرح های بوم گردی و حضور دارای رای سازمان در جلسات فنی استان بحث و گفت و گو کردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: بر اساس تاکید استاندار از ظرفیت فنی و کارشناسی سازمان نظام مهندسی در اجرای پروژه های عمرانی استفاده می شود.

فرزاد قلندری در حاشیه جلسه استاندار اردبیل با هیات رییسه  سازمان نظام مهندسی افزود: اعضای نظام مهندسی ساختمان استان در جلسات شورای فنی، کمیسیون ماده 5 و شورای مسکن و سایر کمیته ها و کارگروه های فنی و تخصصی با تاکید استاندار محترم حضور موثری خواهند داشت.

وی حضور اعضای سازمان به عنوان کارشناسان حوزه ساخت و ساز را در راستای کیفی سازی ساخت و ساز و ارتقای کیفیت مصالح ساختمانی تاثیر گذار دانست.

قلندری بیان کرد: همچنین اعضای سازمان نظام مهندسی در جلسات همفکری بین دستگاه های اجرایی مرتبط با ساخت و ساز و معاونت عمرانی استانداری شرکت کرده و در راستای کارشناسی طرح های عمرانی  مشارکت و اعلام نظر می کنند.

 

 

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تلگرام
اینستاگرام


دانلود اپلیکیشن اندرویدی

آرشیـو

^