» » نقش پررنگ نظام مهندسی اردبیل در "اقدام ملی مسکن"
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 360
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1399-04-29,01:13
1399-04-29,01:13

نقش پررنگ نظام مهندسی اردبیل در "اقدام ملی مسکن"

دسته بندی : خبرها

نقش پررنگ نظام مهندسی اردبیل در "اقدام ملی مسکن"

نقش پررنگ نظام مهندسی اردبیل در "اقدام ملی مسکن"
500واحد اقدام ملی مسکن در ادبیل، برای مهندسان احداث می‌شود

میر محمد سیدهاشمی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل:
«نظام مهندسی ساختمان اردبیل، در قالب طرح اقدام ملی مسکن 500 واحد برای مهندسان اردبیلی می‌سازد.»

سیدهاشمی افزود: اهمیت این خبر در آن است که نظام مهندسی اردبیل اولین سازمان در سطح ملی است که توانسته این فرصت را برای جامعه مهندسان فراهم کند و در این راستا 500 واحد با اولویت اعضای نظام مهندسی ساختمان اردبیل که واجد شرایط اقدام ملی مسکن باشند؛ احداث می‌شود.
وی خاطرنشان کرد:چنین رویکردی تا کنون در نظام مهندسی اردبیل برای اولین بار اتقاق می‌افتد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: بر اساس طرح اقدام ملی مسکن 1550 واحد مسکونی در سه نقطه از شهر اردبیل احداث می‌شود و احداث 1050 واحد با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهد بود که نظام مهندسی اردبیل در حوزه طراحی و نظارت با آنها همکاری مستقیم دارد. سیدهاشمی ادامه داد:اعتماد استاندار اردبیل، معاونت عمرانی و مجموعه راه و شهرسازی به نظام مهندسی ساختمان در این راستا، نشان از اعتبار این مجموعه دارد و عملیات احداث تا دو ماه آینده استارت می‌خورد و چیزی حدود دو سال تکمیل و بهره‌برداری از آنها زمان می‌برد.

وی گفت: این امر علاوه بر اینکه اشتغال در حوزه مهندسان را رونق می‌بخشد، یک کارگاه آموزشی پویا را هم پیش روی مهندسان جوان و نوپا می‌گذارد و هر دو فرصت ارزشمندی است. اما از آنها مهم‌تر امکان بهره‌مندی مهندسان از 500 واحدی است که برای اعضای نظام مهندسی اردبیل احداث می‌شود.
سیدهاشمی افزود: آنچه که تحقق آن محصول چانه‌زنی نظام مهندسی برای اخذ این امتیاز طلایی در مسیر خانه‌دار شدن طیفی از اعضای واجد شرایط است و این اقدامی تشریفاتی و نمادین نیست، رویکردی است در راستای تقویت نقش مسئولیت اجتماعی نظام مهندسی ساختمان.

وی گفت: نظام مهندسی اردبیل صرفا تمرکز فعالیت‌هایش را معطوف به ابعاد فیزیکی و کالبدی نکرده است. مسئولیت اجتماعی نظام مهندسی ساختمان به عنوان بزرگترین تشکل غیردولتی امری است که در مواردی چون اقدام ملی مسکن نمود عینی دارد.

سیدهاشمی گفت: سبد حمایتی برای اقدام ملی مسکن در اردبیل پر و پیمان است. زمین را راه و شهرسازی تامین می‌کند، شهرداری برای پروانه‌ها تخفیف 40 درصدی می‌دهد و نظام مهندسی اردبیل هم 60 درصد برای هزینه‌های مرتبط، تخفیف در نظر گرفته است. این امر قیمت را به شکل ملموسی برای اقشار متقاضی پایین می‌آورد و اینگونه می‌توان ادعا کرد که اقدام ملی مسکن طرحی امیدبخش برای خانه‌دار کردن اقشار متوسط و ضعیف جامعه است که آنها را به خانه‌دار شدن نزدیک می‌کند.

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تلگرام
اینستاگرام


دانلود اپلیکیشن اندرویدی

آرشیـو

^