» » یادواره شهدای والا مقام مهندس استان اردبیل برگزار شد
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 2200
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1393-11-21,19:27
1393-11-21,19:27

یادواره شهدای والا مقام مهندس استان اردبیل برگزار شد

دسته بندی : خبرها

در نهمین روز از دهه مبارک فجر و همزمان با گرامیداشت ۳۶ امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه یادواره شهدای والا مقام مهندس استان اردبیل با حضور خانواده های شهدا و ایثارگران، مسئولان و جامعه فنی و مهندسی استان برگزار شد.

صالحی عالی:  همه ما مدیون شهدا هستیم

در ابتدای این مراسم، که در سالن آمفی تئاتر سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد، فرید صالحیعالی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل ضمن خیر مقدم گویی اظهار داشت: پاسداشت و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا مایه افتخار ماست.

وی با اشاره به اینکه امنیت و آسایش امروز جامعه در سایه جانفشانی های شهدا حاصل شده است، اظهار داشت: همه ما مدیون شهدا و ایثارگران هستیم و در نتیجه تلاش ایثار و از خودگذشتگی آنها، زمینه و بستر لازم برای همه پیشرفتهای امروز جامعه حاصل شد.

وی ادامه داد: برگزاری این یادواره که توسط شورای هماهنگی جامعه مهندسی استان شامل سازمانهای نظام مهندسی ساختمان، نظام مهندسی کشاورزی و منایع طبیعی، نظام مهندسی معدن، بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی و بسیج مهندسین صعنتی و عمرانی و معماری هماهنگ شده و تدارک گردید، ادای دین در برابر شهدا و خانواده معزز آنهاست و امیدواریم بتوانیم ادامه دهنده راه آنان باشیم.

 

 

حجت الاسلام فیاضی:ولایت فقیه و بیداری اسلامی مهمترین دستاورد انقلاب است

در ادامه مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه اردبیل گفت: خداوند در قرآن نگاه خاص و ویژه ای به مقوله شهید و شهادت دارد و این نگاه با قداست بالایی توام است به گونه ای آفریننده جهان هستی، پس از توضیحات مفصل در این خصوص اعلام می دارد هرچقدر بگوییم باز مردم جایگاه شهدا را نخواهند فهمید.

حجت الاسلام فیاضی با بیان اینکه خداوند پیامبر را نیز به عنوان شاهد و شهید خطاب می کند، ادامه داد: شهدا زنده هستند چرا که خداوند آنها را آماده، ناظر و شاهد بر اعمال انسانها قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه اجازه ای برای اطلاق مرده به شهدا در شرع مقدس وجود ندارد، اظهار داشت: در خصوص انبیا نیز فقط انبیای شهید این وضعیت را دارند و خداوند در قرآن تاکید  دارد که حتی نباید به ذهن کسی خطور بکند که آنها مرده اند.

حجت الاسلام فیاضی با اشاره به متن ادعیه وارده از ائمه اطهار (ع) گفت: در همه این گفتگوها و اعلام نیازها به خدا، آرزوی رسیدن به مقام والای شهادت دیده می شود.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه اردبیل با ذکر ویژگی های عبادی و فردی و جایگاه علی (ع) در دین اسلام و پیروزی های آن ادامه داد: علی (ع) علیرغم پیروزی ها و فتوحاتی که در اسلام داشت، رستگاری خود با نایل آمدن به فیض شهادت بیان می دارد.

وی با بیان اینکه ارج نهادن به شهدا، تجلیل از خداوند متعال است گفت: همه علما و دانشمندان تلاش دارند تا با کسب رضایت خداوند متعال به بهشت جاویدان دست یابند و خداوند این رتبه والا را به خاطر معامله بزرگ شهدا ، در لحظه چشیدن ذائقه شهادت به آنها عطا می کند.

فیاضی با بیان اینکه شهدا در لبیک به امام خود دست از همه هستی و دنیا برداشته و با جان خویش معامله کردند اظهار داشت: شهدای عزیز ما هشت سال تمام در برابر دنیای ظلم و استکبار ایستادگی کردند به گونه ای که همه آنها مبهوت ماندند بر همین اساس عزت، حریت، آزادگی و سرافرازی امروز جامعه ما مدیون جانفشانی های آنهاست.

این مسوول با اشاره به حضور تحصیل کردگان و فرهیختگانی نظیر شهید باکری در جبهه های جنگ ادامه داد: شهدا انسانهای فرهیخته جامعه ما در کسوتهای مختلف بودند و رهبری جامعه امروز ما نیز بر عهده آنهاست.

حجت الاسلام فیاضی گفت: سال ها کشور ما و مردم زیر یوغ استبداد داخلی و استعمار خارجی همه ثروتهای خود را به یغما رفته می دید و در دوره طاغوت دارای دولتمردان خودباخته بودیم و مردم و جامعه هم احساس عزت و سرافرازی نمی کردند.

وی ادامه داد: امروز در سایه خون شهدا، رتبه ۱۱ علمی کشور را داریم و از نظر نظامی بسیار پیشرفت کرده ایم بگونه ای که در اوایل انقلاب تنها ۲۰ فروند هواپیمای خارجی داشتیم اما امروز صاعقه ۳ را که ساخت کاملا بومی دارد، به پرواز در آوردیم.

وی با اشاره به اینکه ابرقدرتها دنیا را بین خود تقسیم کرده بودند ، گفت: امام (ره) معادلات همه آنها را بر هم زد و مسیر جدیدی در تاریخ ملتها به روی آنها گشود برای همین اندیشمندان دنیا قرن ۲۰ را قرن خمینی و قرن ۲۱ را قرن اندیشه های وی عنوان می کنند.

فیاضی با اشاره به نظر نویسندگان غربی و عربی در خصوص امام(ره) و انقلاب اسلامی اظهار داشت: عماد بنز نویسنده لبنانی، رهبری امام (ره) را منشا تحول معنوی و ایستادگی بشر در برابر استکبار می داند، محمد حسنین هیکل پس از دیدار با امام، ایشان را شخصی عنوان می کند که گویا از زمان پیامبر برای ادامه مدیریت لشکر علی ابن ابیطالب برجای مانده است و یا کوفی عنان امام (ره) را قابل مقایسه با حضرت مسیح (ع) می دانند.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه اردبیل در ادامه به دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: جامعه بدون امام، پراکنده است و نمی تواند روی پای خود بایستد جامعه ای که دارای امام باشد می کوشد پیشرفت کند و در این ۳۶ سال، پیشرفت های جامعه در سایه رهبری امام (ره) و حضرت امام خامنه ای (مدظله) است.

فیاضی با بیان اینکه جنگ استکبار و غرب با ما هشت سال نبود بلکه ۳۶ سال ادامه دارد ادامه داد: آنان پس از هشت سال جنگ تحمیلی، دریافتند که باید زره فولادین عالم تشیع یعنی ولایت فقیه را مورد حمله و هجوم قرار دهند لذا در فتنه های ۷۸ و ۸۸ شاهد شبهه افکنی های گسترده بر علیه ولایت فقیه هستیم.

وی ادامه داد: ولایت فقیه و بیداری اسلامی دو دستاورد مهم سیاسی انقلاب برای ملتهای جهان بود

فیاضی گفت: تحول علمی در کشور از دیگر دستاوردهای مهم امام و انقلاب است که در همه حوزه های اقتصادی، نانو، پزشکی، هوا فضا و هسته ای خود را نشان می دهد به گونه ای که کشوری که روزی نیازمند پزشکان هندی بود الان فقط ۱۲۰ هزار پزشک متخصص و فوق تخصص دارد.

این مسوول با بیان اینکه جنگ اصلی دشمنان با ما فرهنگی و در حوزه فکر و اندیشه است، اظهار داشت: در این ناتوی فرهنگی دشمن تلاش دارد عزت و استقلال و دستاوردهای سیاسی و فرهنگی را از مردم ما بگیرد و علت آن ضربه ای  است که انقلاب اسلامی به ابهت آمریکا و غرب وارد کرده است.

وی با اشاره به جایگاه امروز ایران در نظام بین الملل ادامه داد: اوباما در نامه خود به رهبری اذعان می کند که حل مسائل خاورمیانه در دست ایران و آمریکاست و شاهد هستیم که علیرغم جنگ و آتش افروزی در پیرامون ما، امنیت به طور کامل در کشور حاکم است.

فیاضی با بیان اینکه از اول انقلاب همه گزینه های آمریکا و غرب روی میز بوده و چیز جدیدی ندارند، اظهار داشت: غرب از قدرت ایران آگاه است و آمریکا می داند که قدرت رویارویی با ایران را ندارد وگرنه لحظه ای در حمله به ایران تعلل نمی کرد.

وی ادامه داد: روزی که رژیم اشغالگر قدس ادعای حمله به ایران را در سال ۹۰ مطرح کرد، امام خامنه ای در مشهد اعلام نمودند که حیفا و تل آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد و دیدیم که چهارمین ارتش قدرتمند جهان که قدرت مقابله با حزب اللـه لبنان را ندارد، خیلی زود اعلام کرد ما قصد حمله به ایران را نداریم.

وی با اشاره به تحولات در سوریه اظهار داشت: علیرغم برنامه ریزی قدرتهای غربی و جنگ چندین ساله، اصرار مقام معظم رهبری برماندن بشار اسد و روحیه مقاومت و ایستادگی که هدیه انقلاب به ملتهای آزادیخواه جهان است،شاهد پیروزی مقاومت در سوریه هستیم. وی در پایان اظهار داشت: وقتی وصیت نامه شهدا را مرور می کنیم دو موضوع مهم در آنها به چشم می خورد مطیع امر ولایت بودن و مراقبت از دستاوردهای انقلاب اسلامی که امیدواریم بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تلگرام
اینستاگرام


دانلود اپلیکیشن اندرویدی

^