» » ابلاغیه هماهنگی با مهندسین در تغییرات نقشه
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 4305
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1394-12-17,15:41
1394-12-17,15:41

ابلاغیه هماهنگی با مهندسین در تغییرات نقشه

دسته بندی : خبرها, اطلاعیه های گروه عمران, اطلاعیه های گروه معماری, اطلاعیه های گروه مکانیک, اطلاعیه های گروه برق, اطلاعیه های گروه نقشه برداری, اطلاعیه های گروه شهرسازی, اطلاعیه های گروه ترافیک, اطلاعیه های کمیته نظارت عالیه, اطلاعیه های کمیته مجریان ذیصلاح

با توجه به بازدید های به عمل آمده از ساختمان های احداثی دارای پروانه در مرحله اجرا، در تعداد قابل توجهی از ساختمان ها مالکان محترم با توجیهاتی اقدام به جابجایی آکس ستونها با یا بدون هماهنگی مهندسین طراح و ناظر محترم و بدون در نظر گرفتن تبعات ناشی از این تغییرات می نمایند که در خوشبینانه ترین حالت این موضوع با هماهنگی شفاهی مهندس محاسب صورت می گیرد.
صرف نظر از مسائل سازه ای ،تغییرات اعمال شده بدون هماهنگی با طراحان معماری و شهرداری مشکلاتی را متوجه کارفرما و شهرداری می نماید که نهایتا بار حقوقی ناشی از این موارد متوجه مهندسین ناظر محترمی که گزارش مراحل پیشرفت فیزیکی ساختمان را تایید نموده اند، می باشد.
همچنین به دلیل عدم هماهنگی مابین طراحان محترم معماری و سازه در ترسیم پلان طبقات بدون توجه به اندازه واقعی تمام شده ستونها، اندازه درج شده در پلان سازه متفاوت می باشد.
علاوه بر موارد مذکور طراحان محترم معماری در ترسیم پلان همکف بدون در نظر گرفتن موضوع جداسازی درب نفر رو با سواره رو جهت اخذ تاییدیه آرایش خودرو کلیه درب ها را به صورت کرکره ای بالارونده منظور نموده که پس از اجرا، ساختمان فاقد درب نفر رو بوده و گویا اینکه جهت تردد افراد می بایست کرکره ها را بالاببرند. که گاهی اوقات این موضوع با تمسخر مالکان و طعنه به مهندسین و همکاران محترم نظام مهندسی و شهرداری همراه است.
در مجموع موارد یاد شده در پایان کار، مشکلات زیادی را مخصوصا در موضوع ورود و خروج خودروها و آرایش پارکینگ متوجه شهرداری، مالک و مهندسین محترم ذیربط و عملا ساختمان را با کسری پارکینگ مواجه می نماید.
لذا خواهشمند است دستور فرمایند موضوع رعایت موارد فوق الذکر به طرق مقتضی به اطلاع مهندسین محترم عضو سازمان رسیده و هم در تهیه و هم در بررسی نقشه ها لزوم رعایت آن و رفع اشکالات مطرح شده یاداوری شده تا انشاا.. شاهد بالا رفتن وجهه مهندسی در بین شهروندان عزیز باشیم.

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تلگرام
اینستاگرام


دانلود اپلیکیشن اندرویدی

آرشیـو

^