» » دفاع از حقوق ناظر و مالک با اجرای نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 2092
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1392-07-7,10:47
1392-07-7,10:47

دفاع از حقوق ناظر و مالک با اجرای نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان

دسته بندی : خبرها

 

دفاع از حقوق ناظر و مالک با اجرای نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، مهندس سید مهدی هاشمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت : با اجرای نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان  هم از حقوق مهندسان ناظر و هم از حقوق مالکان و سازندگان حمایت و دفاع می شود .

وی افزود :  نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان در راستای اجرای مبحث دوم مقررات ملی ساختمان، پس از تصویب در شورای مرکزی به استان ها ابلاغ شد و از استان ها خواسته شده بود تا پایان خردادماه سال جاری عملیاتی شود که خوشبختانه در اکثر استان ها مورد مطالبه مهندسان از سازمان نظام مهندسی ساختمان ها قرار گرفت .

مهندس سید مهدی هاشمی با اشاره به شفاف شدن تمام روش های انتخاب و حتی ملاک های ثانویه در تعیین اولویت در این نظام نامه گفت : در فرآیند انتخاب ناظران ، پس از اتمام مراحل طراحی کلیه نقشه ها ، صاحب کار ضمن مراجعه به سازمان استان و معرفی مجری مورد نظر خود، درخواست معرفی ناظران را به سازمان استان اعلام می نماید. سازمان استان، پس از کنترل صلاحیت و ثبت ظرفیت اشتغال مهندسان طراح و مجری(سازنده مسکن) در سیستم  نرم افزاری، با توجه به یکی از روش های ذیل، ناظران مربوط را انتخاب و به همراه ناظر هماهنگ کننده، به صاحب کار معرفی می کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان  و عضو شورای عالی معماری و شهرسازی کشور افزود : نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان این امکان را به مالک می دهد که در مسائل حاشیه ای  و مالی در ارتباط با ناظر قرار نگیرد و نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در هر زمان که نیاز به مداخله دارد پررنگ است و مالکان و سازندگان می توانند از حمایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خود در ارتباط با کار نظارت ناظر بهره مند شوند .

مهندس سید مهدی هاشمی افزود : همچنین اجرای کامل نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان به حمایت سازمان نظام مهندسی ساختمان از مهندسان ناظر نیز می افزاید و مهندسان براساس پایه و رتبه خود و سقف نظارت خود می توانند با دریافت ارجاع کار نظارت به اشتغال پایدار خود نزدیک شوند .

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : در نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان هر پروژه ی نظارتی بر اساس توان ، علم ، تجربه و پایه مهندسان به آن ها ارجاع می شود که هم عدالت در خصوص توان مهندسان در نظارت در نظر گرفته می شود و هم مالکان در احداث بنای خود از مهندس مجربی استفاده می نماید.

مهندس سید مهدی هاشمی افزود : با اجرای نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان و انتخاب مهندس ناظر مناسب توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها به اقتصاد مالکان نیز توجه می شود و با راهنمایی و مشورت مهندسان ناظر از تولید هزینه های نامتعارف در انتخاب مصالح استاندارد و …. جلوگیری بعمل می آید .

 

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تلگرام
اینستاگرام


دانلود اپلیکیشن اندرویدی

آرشیـو

^