» » مظاهریان مطرح كرد: افزایش ۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 728
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1395-10-29,06:47
1395-10-29,06:47

مظاهریان مطرح كرد: افزایش ۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی

دسته بندی : خبرها

حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش ۹ درصدی مبایعه‌نامه‌ها از افزایش ۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در ۶ ماه نخست سال خبر داد و گفت: تا كنون ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در بانك مسكن سپرده‌گذاری انجام شده است. 
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی حامد مظاهریان معاون مسكن و وزیر راه وشهرسازی امروز ۲۸ دی ماه در سومین كنفرانس بناهای بلند در بیان سیاست‌های بازار مسكن و رونق بازار گفت: وظیفه دولت سیاست‌گذاری و تسهیل‌گری است. دخالت دولت‌ها در بازار مسكن كه همیشه مبتنی بر ساخت و ساز توسط مردم بوده به وسیله دولت سفارش نمی‌شود.
مظاهریان افزود: شاخص‌های پیش‌نگر در ۹ ماهه اول امسال امیدبخش است. در حال حاضر ما شاهد حدود ۹ درصد افزایش مبایعه‌نامه‌ها هستیم و حدود ۵ تا ۸ درصد افزایش قیمت در بازار مسكن رخ داده كه زیر قیمت تورم گزارش می‌شود.
وی ادامه داد: در ۶ ماه نخست سال جاری افزایش ۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی را داشتیم كه این شاخص‌های پیش‌نگر نشان می‌دهد كه سیاست دولت تقویت عرضه و تقاضاست كه این سیاست به شروع رونق در بازار كمك فراوانی كرده است.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی اظهار امیدواری كرد تا با ثبات سیاسی-اقتصادی در كشور روند رونق نسبی در بازار مسكن بتواند در سال‌های آینده به نتیجه دلخواه برسد.
مظاهریان گفت: ما در حال حاضر بالاترین میزان كمك به خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان را در كشور داریم و آمارها نشان می‌دهد كه استقبال در این حوزه به حدی بوده كه ۱۶۰ هزار نفر در این حساب‌ها پس‌انداز كرده‌اند و حدود ۲ هزار و ۶۰۰میلیارد تومان در بانك مسكن سپرده‌گذاری شده است.
این مقام مسئول افزود: دو برابررقم سپرده‌گذاری شده در بانك مسكن در سال ۹۶ به بازار مسكن تزریق می‌شود و همه این‌ها نشان‌دهنده سیگنال‌های خوبی برای سازندگان است تا برای سال آینده به بازار مسكن ورود كنند.
نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تلگرام
اینستاگرام


دانلود اپلیکیشن اندرویدی

^