» » مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 1665
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1395-10-29,22:56
1395-10-29,22:56

مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد

دسته بندی : خبرها


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وزیر راه و شهر سازی گفت: سرمایه مهندسی ایران حاصل شکل گیری سازمان نظام مهندسی ساختمان بوده است و در حال حاضر باید با اصلاح فرایند ها ازین دستاورد ارزشمند دفاع کنیم .

 

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، دکتر عباس آخوندی که در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان سخن می گفت افزود: من از زمان تاسیس سازمان نظام مهندسی و تدوین قانون با آن درگیر بوده و هستم و معتقدم که در نظام های حرفه ای سطح مداخلات دولت کم شود و سمت ها و مدیریت های مرتبط با مهندسان در اختیار خودشان قرار گیرد.

وی گفت: در زمان تدوین قانون ، همواره بر این مسئله تاکید داشته ام که برای مهندسان یک مرجعیت قانونی ایجاد کنیم که به تنسیق امور مهندسان و مقررات مرتبط اهتمام بورزد که در این راستا قوانین کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفت و امروز نتیجه تمامی این بررسی های کارشناسانه قانونی است که مفهوم مهندسی و مجری ذی صلاح را نهادینه کرده و مقررات ملی ساختمان را به عموم مردم شناسانده و مفهوم مهندسی ساختمان در سطح ملی مورد پذیرش همگان قرار گرفته است.

آخوندی با اشاره به اینکه دستاوردهای این سازمان قابل اتکاست اما نباید دچار خوشبینی و افراط شد، اظهار داشت : باید در تصیح فرایند شکل گیری شرکت ها و بنگاه های مهندسی بازنگری کرد تا افراد حرفه ای در راس کار قرار گیرند.

وی اضافه کرد : چالش های بسیاری بین دو نظام فنی اجرایی و سازمان نظام مهندسی ساختمان وجود دارد اما باید بدانیم که این دو رقیب هم نبوده و در مواد 33 و 34 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان همگان موظفند از مقررات ملی ساختمان تبعیت کنند.

وزیر راه و شهر سازی اخلاق مهندسی را بسیار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت :  باید اخلاق حرفه ای را رعایت کنیم و با تمکین به آیین نامه ابلاغی  می توانیم بزرگترین دستاورد حرفه ای مهندسان را داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه نحوه ارجاع کار باید مورد بازنگری قرار گیرد، افزود : دولت باید از حقوق شهروندان دفاع کند و اگر مشتری خدمات فنی مهندسی قدرت تشخیص برای اتخاب ندارد مهندسان دارای صلاحیت این وظیفه را به عهده بگیرند. 

آخوندی ضمن خسته نباشید به دکتر ترکان که در زمان مسئولیت خود در شورای ششم سازمان نظام مهندسی ساختمان، اتفاقات جدیدی را در این حوزه رقم زد اذعان داشت: ضمن خیر مقدم به مهندس رجبی در جایگاه ریاست این سازمان در دوره هفتم امیدوارم در دوره جدید سطح ارائه خدمات مهندسی ارتقاء یابد.

 

دکتر ترکان گفت : کار های نیمه تمام اما مهمی در دوره ششم شورای مرکزی در دستور کار بود که ناتمام ماند و در دوره جدید شورای مرکزی در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت

 

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، دکتر اکبر ترکان که روز چهارشنبه مورخ 29/10/13955 ، در مراسم تودیع خود و معارفه رییس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان سخن میگفت، افزود : قرارداد عمومی پیمان ، فهرست بهای عملیات ساخت و ساز در حوزه شهری ، بازبینی در آیین نامه ماده 33 و مقررات ملی ساختمان و موارد دیگری که با دوستان در دوره  هفتم بررسی و ادامه خواهد یافت.

وی در پایان گفت: از حمایت های وزیر محترم راه و شهر سازی در گذشته سپاسگزارم و با آرزوی توفیق برای دوستان در دوره جدید، بر حمایت جدی کلیه بخش ها برای اهداف سازمان نظام مهندسی ساختمان تاکید می کنم.

 

مهندس رجبی گفت : تعاملات دو به دو باید به تعاملات جمعی تبدیل شود و بدون توجه به این مسئله نمیتوان در پیاده سازی اهداف قانون نظام مهندسی به درستی عمل کرد .

 

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی ، مهندس فرج اله رجبی  در مراسم معارفه خود در وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه تعاملات جمعی ضامن موفقیت نظام مهندسی ساختمان خواهد بود بیان داشت: با این وجود اگر همراهی و هماهنگی وزارت راه و شهر سازی در این خصوص وجود نداشته باشد، جریان نظام مهندسی در کشور به نتیجه نخواهد رسید.

 

وی گفت: مشارکت و عزم جدی در توسعه تعاملات با کلیه بخش ها ضروری است و می تواند شایستگی های جامعه مهندسی کشور را به منصه ظهور رسانده و حس تعلق به سازمان را در بین اعضاء در پی داشته باشد.

 

مهندس رجبی افزود: دکتر ترکان مدیری توانمند و شخصیت ارزشمندی دارد و عدم حضور ایشان غیر قابل جبران است .

 

وی با  تشکر از اقدامات دوره ششم راهبردهای مشخصی را تشریح کرد و اظهار کرد : مجموعه سازمان نظام مهندسی حاصل دستاوردهای بیست ساله ای است که مشخصاً ما را موظف می سازد با حفظ این دستاوردها در جهت استحکام بخشی به این سرمایه ، حفظ و طراوت آن کوشا باشیم.

 

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان ادامه داد : من چون از متن مجموعه نظام مهندسی ساختمان به این مهم رسیده ام ، نقد به عملکرد را منصفانه و جدی می دانم و از این منظر ، نیازمند شفافیت در عملکرد هستیم تا بتوانیم بسیاری از فشارها را از سازمان نظام مهندسی ساختمان دور کنیم.

 

وی به معضل سهمیه فروشی اشاره کرد و گفت : هم اکنون سهمیه فروشی به نظام مهندسی ساختمان نسبت داده می شود و شورای جدید باید ضایعه سهمیه فروشی را در نظام مهندسی از بین ببرد تا هم حیثیت مهندسان حفظ شده و هم نظام مهندسی از فشارها خلاصی یافته و در نهایت حقوق بهره بردار تامین شود.

 

مهندس رجبی اذعان کرد : باید جایگاه نظام مهندسی ساختمان به عنوان یک مرجع تخصصی و تاثیرگذار پذیرفته شود.

مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد 

مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تلگرام
اینستاگرام


دانلود اپلیکیشن اندرویدی

^