» » دویست و سیزدهمین جلسه شورای مرکزی برگزارشد
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 780
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1396-01-30,07:42
1396-01-30,07:42

دویست و سیزدهمین جلسه شورای مرکزی برگزارشد

دسته بندی : خبرها

 

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی دویست و سیزدهمین جلسه شورای مرکزی روز سه شنبه مورخ 1396/01/29 در محل سالن جلسات شورا برگزار گردید.

در ابتدا مهندس بهادری پس از تبریک روز معمار اظهار داشت حادثه خسارت بار سیل و رانش زمین در استانهای آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل که منجر به جان باختن و مفقود شدن عده ای از هموطنان عزیز شد موجب اندوه عمیق و فراوان برای عموم هموطنان گزدید.

وی در ادامه گفت ما وظایفی هم به عنوان پدر و هم به عنوان معمار داریم. ما معمارها به وسیله ساختمانی که می سازیم شکل زندگی انسان را از ثانیه تولد حتی می توان گفت قبل از تولد تا ثانیه مرگ تحت تأثیر قرار داده و از معماری به عنوان پدر خاموش نام برد.

دبیر اجرایی شورای مرکزی گفت ریشه کلمه معماری عَمَر است. یعنی به فعلیت رساندن استعدادهای هر چیزی و این به معنای آباد کردن است.

وی گفت معماری دو بال دارد، بال حکمت و بال صناعت، بال حکمت یعنی شناختن انسان و بال صناعت یعنی شناختن ظرفیتهای طبیعی و درست در محل اتصال این دو بال است که معماری اتفاق می افتد.

در این جلسه پس از بحث پیش از دستور توسط خانم دکتر نصر، مهندس رمضانی، مهندس وثیق نیا و مهندس سلیمی، ریاست شورای مرکزی به کلیه موارد مطرح شده در جلسه پاسخ داد.

 ریاست نظام مهندسی ساختمان مناسبت سوم اردیبهشت ماه بزرگداشت روز شیخ بهایی و روز معمار را تبریک گفت و تأکید کرد که خوب یا بد بودن ساختمان از نظر بهره برداران دید معماری آنان است.وی در ادامه اظهار داشت سازمانهای نظام مهندسی نباید واردتبلیغات انتخاباتی شوند و صرفادرجهت ایجادشورانتخاباتی وانتخاب متخصصین درشوراهای شهر برنامه ریزی نمایند.

همچنین در مورد گروههای تخصصی و کمیسیونهای شورای مرکزی اظهار کرد که در دوره هفتم شورای مرکزی با رویکرد متفاوت با آنها برخورد خواهد شد و هدف این است که سازمانهای نظام مهندسی بتوانند خود مرجع نگارش آئین نامه باشند.

همچنین مهندس رجبی گفت در گروههای تخصصی و کمیسیونها از ظرفیت استانها و حتی افراد شاخص خارج از سازمان نظام مهندسی باید استفاده کرد.

 وی در ادامه جلسه گفت در جلسه مشترکی که با وزیر راه و شهرسازی و معاون ایشان داشته است مطالبی عنوان شد که توسط سایت شورای مرکزی به اطلاع اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان رسید.

مهندس رجبی گفت به زودی بانک اطلاعات حرفه ای مهندسان کشور نیز به همت شورای مرکزی تشکیل خواهد شد.

ریاست سازمان نظام مهندسی اظهار کرد که در آئین نامه باید موارد متعارض با قانون و مواردی که ضمانت اجرایی ندارد مشخص شود ولی چارچوبه آئین نامه را نباید تغییر داد. همچنین تأکید کرد که عبارات دارای ایهام و ابهام مشخص شود.

در ادامه مهندس رجبی اطهار داشت روابط عمومی شورای مرکزی با ارتباط با  اعضای شورا برنامه خود را در رابطه با بیستمین اجلاس هیأت عمومی سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانها ارائه نماید.

پس از آن مهندس رمضانی در خصوص اقدامات برگزاری اجلاس بیستم هیأت عمومی سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانها به ارائه توضیح پرداخت و پیشنهاد تشکیل کمیته برای انعکاس سیستمی که عملکرد و توانمندیهای سازمانهای نظام مهندسی را بتواند انجام دهد نمود. 

 در ادامه اظهار داشت استانها گزارش عملکرد خود و رابطین را به شورای مرکزی معرفی نمایند

اختیار هزینه های مربوط به اجلاس بیستم هیات عمومی سال 1396 به هیات رییسه شورای مرکزی تفویض گردید..

در ادامه جلسه پس از بحث و بررسی مصوب گردید که تعداد اعضای گروههای تخصصی به یازده نفر از نه نفر و کمیسیونها به 9 نفر از 7 نفر تغییر یابد که مصوب شد.

دکتر قناعت گزارش جامعی از حضور افراد در گروههاتی تخصصی و کمیسیونها در دوره ششم شورای مرکزی ارائه نمود. وی در ادامه بر اساس نظام نامه تشکیل گروهها و کمیسیونهای شورای مرکزی موارد مهمی را تأکید نمود.

در ادامه دکتر مجربی کرمانی به روند بررسی و تصویب اعضای پیشنهادی گروههای تخصصی و کمیسیونهای شورای مرکزی که از طرف هیأت رئیسه پیشنهاد شده بود پرداخت پس از بحث و تبادل نظر مبسوط توسط اعضای شورای مرکزی مصوب گردید.

مهندس طاهری پیشنهاد کمیسیون بر اساس بند د ماده 114 آئین نامه را نمود

دکتر نصر نیز پیشنهاد کمیسیون ترویج مقررات ملی ساختمان را ارائه نمود

در خاتمه مهندس مقومی به دو جلسه برگزار شده کارگروه بررسی آئین نامه کنترل ساختمان اشاره کرد و گفت راهبردها، تقسیم بندی عناصر حرفه ای ساخت و ساز تعیین صلاحیت حرفه ای توسط سازمانها، کارنامه حرفه ای اعضا، آموزش، شناسنامه فنی و ملکی، کنترل ساختمان با حضور افراد متخصص و حرفه ای، شفافیت معرفی بازرسها بر مبنای شاخصها را تأکید کرد. وی چهار پیشنهاد حاصل از برگزاری دو جلسه کارگروه آئین نامه کنترل ساختمان در شورای مرکزی را ارائه کرد که شامل پیشنهاد تشکیل جلسه با حضور مقام عالی وزارت یا معاون ایشان برای انعکاس موارد مطرح شده همچنین پیشنهاد تشکیل پایگاه خبری در شورای مرکزی و ایجاد فراخوان نظرسنجی از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استانها و تهیه پیشنهادهای شورای مرکزی در خصوص آئین نامه ماده 33 و سایر اصضلاحات مورد نیاز ارائه نمود

همچنین مصوب گردید جلسه سوم خرداد ماه شورای مرکزی در مشهد مقدس برگزار گردد

دویست و سیزدهمین جلسه شورای مرکزی برگزارشد

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تگهـا

^