» » رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبيل: بهينه‌سازی مصرف انرژی از عوامل مهم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 437
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1396-03-20,04:23
1396-03-20,04:23

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبيل: بهينه‌سازی مصرف انرژی از عوامل مهم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

دسته بندی : خبرها, اخبار مهم

رئيس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبيل گفت: مديريت و بهينه‌سازی مصرف انرژی يكی از اصلی‌ترين زمینه‌های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور است.

میرمحمد سیدهاشمی، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: بهینه سازی مصرف در حوزه مهندسی و ساختمان یکی از مهمترین اهداف سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور بوده و در این راستا اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان ضرورت دارد.

 

وی افزود: امروزه موضوعاتی مثل « صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب» از مهمترین و استراژتیک‌ترین مباحث دنیا محسوب می‌شوند که تلاش اکثر کشورها برای تامین امنیت و استقلال در این حوزه‌ها بوده و با توجه به محدودیت منابع آب و انرژی بیشترین تمرکز دولت‌ها برای مصرف بهینه و جلوگیری از اتلاف این سرمایه‌های گرانقدر بشری منعطف گشته است.

 

 رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به این که بیشترین میزان اتلاف انرژی و آب در ساختمان‌های مسکونی و خدماتی اتفاق می افتد، حوزه ساختمان یکی از مهمترین حوزه‌هایی است که ما در زمینه بهینه سازی مصرف باید به آن توجه اساسی داشته باشیم و با اجرای صحیح استانداردهای بهینه سازی و استفاده از مصالح و تاسیسات نوین در ساخت و سازها تا حد امکان از اتلاف انرژی و آب در ساختمان‌های جدید جلوگیری به عمل آوریم.

 

سیدهاشمی گفت: بیشترین آمار اتلاف انرژی در ساختمان‌های قدیمی به دلیل مصالح نادرست و پنجره‌های غیراستاندارد و در حوزه آب و برق به خاطر استفاده از تاسیسات قدیمی و غیر استاندارد صورت می‌پذیرد که در حال حاضر اقدامات خوبی در این زمینه در دستور کار سازمان های نظام مهندسی ساختمان قرار دارد.

 

وی افزود: سازمان نظام مهندسی علاوه بر استاندارد سازی ساختمان‌های جدیدالتاسیس در زمینه فرهنگ سازی و تشویق مردم به بهینه سازی با استفاده از تجهیزات نوین حرارتی و الکتریکی نیز اقدامات خوبی در حال انجام دارد.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در پایان با اشاره به این که مدیریت و بهینه سازی مصرف یکی از اصلی‌ترین زمینه‌های تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: به خاطر آینده فرزندانمان مصرف بهینه را در تمامی زمینه‌ها به‌ خصوص حوزه‌های آب و انرژی جدی بگیرند.

 

 

 

 

 

 

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *