» » رعایت مقررات مناسب سازی محیط برای معلولین و جانبازان را وظیفه قانونی و شرعی دستگاه های اجرایی و مهمترین عامل در راستای ارتقای شأن آنان است
نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 600
  • نويسنده : admin
  • تاريخ : 1396-08-24,05:29
1396-08-24,05:29

رعایت مقررات مناسب سازی محیط برای معلولین و جانبازان را وظیفه قانونی و شرعی دستگاه های اجرایی و مهمترین عامل در راستای ارتقای شأن آنان است

دسته بندی : خبرها

رعایت مقررات مناسب سازی محیط برای معلولین و جانبازان را وظیفه قانونی و شرعی دستگاه های اجرایی و مهمترین عامل در راستای ارتقای شأن آنان است

میرمحمد سید هاشمی، رئیس سازمان نظام مهندسی استان اردبیل در جلسه مناسب سازی محیط برای معلولین ، جانبازان و سالمندان ضمن خوشامد گوئی بحضور میهمانان، رعایت مقررات مناسب سازی محیط برای معلولین و جانبازان را وظیفه قانونی و شرعی دستگاه های اجرایی و مهمترین عامل در راستای ارتقای شأن آنان عنوان کرد .
سیدهاشمی همچنین باتوجه به افزایش جمعیت معلول و بخصوص سالمندان، اهمیت رعایت مقررات مناسب سازی محیط را بیش از پیش عنوان و افزود:سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با درک این مهم، با ترکیبی از اعضای و روابط عمومی سازمان اقدام به تشکیل کمیته مناسب سازی نموده و از طریق این کمیته نظارت بر رعایت تمامی قوانین مناسب سازی محیط بخصوص در ساختمانهای عمومی در دست اقدام است.
وی همچنین از ابلاغ کلیه قوانین بصورت مکتوب و از طریق سایت و تلگرام رسمی سازمان به دفاتر فنی طراحی و مهندسین مشاور و اعضای حقیقی و حقوقی سازمان بخصوص گروه های تخصصی ،کمیته های بررسی کننده نقشه ،کمیته کنترل مضاعف و تمامی دفاتر نمایندگی سازمان در شهرستان ها خبر داد و اظهار امیدواری کرد با تعامل و همکاری مثبت دستگاه های مرتبط بخصوص اداره کل راه و شهرسازی و شهرداری اردبیل دقت مضاعفی در خدمات طراحی، بررسی و اجرای نقشه های ساختمانی و صدور پایانکار برای پروژه های عمومی بعمل آید.
میرمحمدسیدهاشمی، آمادگی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل را در راستای همکاری و نظارت بر ساخت و ساز پروژه های عمومی دستگاه های اجرایی دارای دفتر فنی استان که عمده پروژه های عمومی را در دست اجرا دارند، اعلام کرد.

در ادامه و پس از بحث و تبادل نظر نمایندگان دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه موارد ذیل مطرح گردید:

1-مقرر گردید به کلیه واحدهای مرتبط سازمان، تشدید کنترل و نظارت بر طراحی و بررسی نقشه، اجرا صحیح پروژه و دقت در صدور پایانکار، مجددا ابلاغ گردد.
2-مقرر گردید در امر رعایت مقررات مناسب سازی محیط از اهرم های نظارتی اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری و نظام مهندسی بیش از پیش استفاده گردد.
3-مقرر گردید سمینار آموزشی برای اعضای سازمان در خصوص مناسب سازی محیط در اسرع وقت برگزار گردد.
4-مقرر گردید روابط عمومی سازمان اطلاع رسانی های خود را از طریق سایت و تلگرام رسمی سازمان گسترش دهد.
5-مقرر گردید از طریق کمیته مناسب سازی و واحدهای مرتبط نظارتی نظام مهندسی نسبت به بازدید و کنترل اجرای قوانین مناسب سازی در ساختمان های عمومی اقدام گردد.

نظر شما در صورت موافقت مدیر نمایش داده خواهد شد.
به منظور پاسخ گویی به نظر ، وارد کردن ایمیل الزامی است.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل: (الزامی)
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

تلگرام
اینستاگرام


دانلود اپلیکیشن اندرویدی

^